Novice
-
24.06.2026
Čistilna akcija Stence
-
24.06.2026
Plezalni tabor AO Kranj – Dolomiti 2026
-
18.06.2026
ŠE PROSTA MESTA: Ledeniški tečaj in ledeniška tura 2026
Latest Articles
Bedinji vrh_Loška stena – Kačja slina
Punce a se vam je kj kovcal dons? Plezali smo Bojč, Lukc in Supršek…Smer je narejena, misli pa so uhajale drugam. Mogoče smo zaradi tega splezali smer res hitro, v dobrih petih urah. Spodnji skok je zaledenel slap, višje škripavec, na vrhu pa trave v vertikali in zanimiv izstopni kamin. Če kdo najde kakšen cepin ga lahko vrne najmlajšemu članu te odprave, itak ga bo spet zgubu:)
Črni kal
Bolje pozno kot prepozno za utrinek. Lep nedeljski dan smo izkoristili za plezanje v kopni skali v Črnem kalu. Lep dan smo izkoristili poleg mene še Klemen, Joža, Matic, Šavs, in pa Bojč, Kovl, Simona in Ana, ki so se tudi iz nekje prikazali, baje so plezal nekaj drugega =)
Dolgi hrbet – Teranova smer
Ko se pod smerjo po naključju srečata dva solerja… Smer je po večini ledena, ta led pa je zaradi mraza steklen. Bil sem že v detajlu, ko sem zaradi neugodnih razmer obrnil. Plezal sem navzdol, pod smerjo pa srečal Jerneja Lukšo (AO Rašica) s katerim sva nato navezana preplezala smer.
Sinji slap
V nedeljo sva s Primožem (AO Bohinj), krenila pogledati ta znameniti Sinji slap. Nevem sicer kakšen je ko je dobro narejen-no zdaj je bil kar soliden. Preplezala sva ga brez težav. Morda še rabi par dni, ker je ponekod še tanek, ter svečkast-ampak se dela. je pa res užitek lezti slap v kateremu ni sledu plezalcev pred nama.
Hruški vrh
Tudi sam sem začel smučarsko sezono. V soboto sem bil na Hruškem vrhu, sonce, vroče, 20cm pršiča na trdi podlagi, danes sem imel pa na Suhem ruševju čisto nasprotje. Mraz, veter, po tleh pa zmerno do pretežno ledeno. Ampak tudi to je boljše, kot če bi bil v službi.
Klek
Končno sva z Jasno šla v hribe. Družbo sta nama delala še Marjan in Saša. Odlična tura. Najprej nas je lepa špura popeljala po okoliških gozdovih, da smo se ogreli, potem pa na vrh. Sonce se je skrilo, da smo primerno ohlajeni odvijugali po sneženem poprhu na trdi podlagi, tudi nekaj deviškega terena si je lahko vsak vzel. V zraku je bil vonj po sveži fugi, ki se je stresla v Marjanovih hlačah … kva češ lepšga!
Jalovčev ozebnik
Dons sva jest pa Atila skočila na Jalovčev ozebnik. Blo je fajn edin sneg je bol za en k**** kloža+led. Za gor sva 2 hrvata srečala k sta rekla da ni šans da prideva do gor da je do pasu cevca…sam sva pokazala hudiča, drgač je bil pa mrz k pr norcih. Turo sva pa zaključila pri firerju itak.
Klek
Vesel, da sem lepo skoristil dan. S kolegom Sašotom sva se res de mau bl pozn splašila it na turno. Kaj nj rečm, poezija, sneg je bil tud ob 2h idealka, za večkratne užitke. Mislm pa. da bo jutr mau skorice dopoldne, ker je kar dobr popustu ob 3h popoldne. Na vrh je pa itak že skorja, pa borovci se ne umikajo drgač, preverjeno, 😉
Grintovec – Grintovčev steber
Danes sva se z Jankotom Domitrovičem namenila plezati Grintovčev steber. V plati se mi je zdelo, da je bilo treba kar precej praskati po skali (sploh če se držiš bolj leve strani, na nekaterih delih pa je bila čez skalo zelo tanka plast ledu, tako da vmesnega varovanja nisi mogel uporabljati. V kaminu pa so pogoji relativno dobri, samo težko se je skozenj basat. Moram priznat, da se mi je smer zdela kar težka (ne vem ali zato ker je […]
Lenuhova grapa v Begunjščici
V soboto sva šla z Lukom na Begunjšco – gor grede po Lenuhovi grapi, k je bla kr taprava izbira za zelenca kot sem jz, dol pa z dilo po Šentanskem plazu. Vstopna strmina je bla kr ledena, mal niži sva pa najdla en pas napihanga snega in je biu vesele!







































Nedavni komentarji