Novice
-
24.06.2026
Čistilna akcija Stence
-
24.06.2026
Plezalni tabor AO Kranj – Dolomiti 2026
-
18.06.2026
ŠE PROSTA MESTA: Ledeniški tečaj in ledeniška tura 2026
Latest Articles
Begunjščica – Zeleniška smer
No dons sem pa s Karujem plezov Zeleniško smer in je blo ful fajn smer je dobr narejena edin oba skoka sta suha tko da je bilo treba mal drytoolat, na 2 skoku je bil pa požled tko da je bilo treba tam bol pazit ampak je šlo. Sestopila sva po grapi Y kjer sva srečala brata Svoljšak =) LPM
Ljubelj – Grapa polomljenih sank :D
Z Urško sva mela v tork dirko z Lbela, ona je zmagala, men so pa sanke ušle dol po gmajni. Čez dva dni sva šla na reševalno misijo, namesto enih pa v grapi najdla kar tri sanke 😀
Nad Šitom glava
Po uspešnem reševanju sank sva z Urško skočila še na eno hitro turno smuko. Cesta na Vršič je bla normalno prevozna, do vrha štengce, čez noč pa se je na vrhnji flanki nardila skorja, tko da od smuke ni blo kej velik veselja.
Mala Mojstrovka – Pripravniška grapa
V sredo sem pa kar sam napadu Pripravniško grapo, ki sem jo enkrat tud že z dilo prevozu. Tokrat ni bla tolk zalita, vseen pa so ble razmere idealne, edin petnadstropna opast nad glavo je poskrbela za mal adrenalina. Smuka je bla pa zgoraj čista pornografija! Čudovite slike ukradene s TK Gora, po dogovoru s stricem s katerim sva se srečala na vrhu.
Osp
Čudni pogoji za plezanje so bili na Primorskem, Veper Lady se je pa dalo splezat.
Idrijska Bela
Tresla se gora, rodila se miš! Sva se v nedeljo spravila s prjatlom mal v dolino Idrijce pogledat, ker so se tamkajšnji fantje hvalili z lepimi slapovi! Žal jih je otoplitev precej načela, tako smo le malo poplezavali, a je videno bilo v užitek! Pridemo spet!
Lanževica
Na novega leta dan smo doživeli krasno turno smuko z vrha Lanževice. Vse skupaj je že mal na kič vlekl -sneg, vreme, drušna. Drugi dan nam jo je pa vreme zagodu- je bla taka megla, da nas Zdenka ni mogla prepričat, da bi se povzpeli na vrh Mahavščka in smo se obrnili pod Bogatinskim sedlom.
Prisojnik – Centralni in desni slap
Na novega leta dan sva bila z Mirkom čisto sama samcata v Prisojniku. Splezala sva Centralnega in Desnega. Tudi Lambada zgleda že preplezljiva. Vsem srečno 2011.
Teranova smer – planina Dolžan – pohajkovanje
Zadnji dnevi pred novim letom so bli kar pestri. Čeprov sva s Tinetom v četrtek zamudila vlak v Teranovi, nama je uspelo z veselo druščino (Simona, Bojč, Superšk) v petek pridt na žur k Klemenu in njegovi klapi (tenks-mega žur!). Kljub praznovanju enga novga leta in dveh rojstnih dni, nama je uspelo ulovit popoldansko sonce nekje med Roblekom in Begunjščico. Dober začetek leta!
Storžič
Več let sem si želel, da bi lahko novo leto dočakal na vrhu Storžiča. Letos sem si, zaradi ugodnih snežnih in vremenskih razmer, to željo vendarle uspel uresničiti. Razgled je bil veličasten, občutki fenomenalni.









































Nedavni komentarji