Novice
-
24.06.2026
Čistilna akcija Stence
-
24.06.2026
Plezalni tabor AO Kranj – Dolomiti 2026
-
18.06.2026
ŠE PROSTA MESTA: Ledeniški tečaj in ledeniška tura 2026
Latest Articles
Veliki vrh v Košuti – Prontarska
Tako lepega dneva se enostavno ne sme spustiti, zato smo se moja malenkost, kolega Flajnik in kolega Vida odpravili v Prontarsko. Družbo so nam delali še Brč, Robi, Vanja in Jernej in pa še nekaj (natančneje 8) drugih zagretežev. Razmere: malo mešano z občutkom. Najprej lep vstop v grapo, prvi skok je bil slabši z vsakim novim vstopom, lepše nadaljevanje do balvana in naprej do zadnjega skoka. Zadnji skok (po desni) takega navala ljudi očitno ne prenese in zato smo […]
Veliki vrh – Prontarska
Jah Rok, letos sem že najkrat zasledil rana ura… A ne Aljoša? Luštn dan. Evo slike.
lenuhova grapa
Plan je bil teranova, pa je en konc naveze zaspal. Tako sem šel v Begnjščico po lenuhovi gor, po sestopni dol.
Spominska smer Viktorja Krča
V sredo sva se ob prebujanju dneva s Cefotom odpravila od Anceljna proti Veliki Babi. Med hojo po cesti sva se odločila za Spomisko smer Viktorja Krča, ki je že dolgo bila na mojem seznamu želja. Lotila sva se direktnega vstopa, ki je bil en sam stiropor. V grapi pa sva zagazila v novo zapadli sneg. Čudno, pa saj so napovedali, da bo količina padavin neznatna… Vmes sva malce popraskala čez tri skoke, poldne pa sva dočakala na vrhu. Za […]
Prednja glava – Zimska
Danes sva z Mirkotom plezala Zimsko v prednji glavi. Zelo dobre razmere, kratek dostop in eleganten sestop. Super.
Dom pod Storžičem
Ta vikend smo imeli skupno turo. Učili smo se zimske tehnike in vsega kar spada zraven. Zahvala vsem, ki ste nas učili in graja tistim tečajnikom, k se ne držite tistega kar rečete. Pa tistim, k smo jim zastonj nosl gor opremo, pa njih ni blo! A mel smo se luštno!!!
Mišja peč
Preskoki iz 7b+ na 8a, in potem na 8b, so se sedaj zaključili pri 8c. Včeraj sem namreč uspel preplezati Corrido. Slike so pa zmazane.
Prontarska
Danes sva jo napadla z Janezom Primožičem. Lep dan, dobre razmere, uživancija. Da ne bi jemala vrvi iz ruzaka, sva raje skopala rov skozi preduh. Še sestop na Hajneževo sedlo, pa je ratala petit grande course.
Maselnik/Samova grapa
Sonce, malo snežilo, pa spet sonce. Blo je super, družba oz. moj soplezalec je bil Aleš.
Lucifer
Danes sva ga pa plezala še midva z Žigom. Bilo je kar toplo. Najbolj zanimiv je raztežaj iz luknje ven, ki je svečkast, gobast, lupinast,… Skratka razgiban.






































Nedavni komentarji