Novice
-
24.06.2026
Čistilna akcija Stence
-
24.06.2026
Plezalni tabor AO Kranj – Dolomiti 2026
-
18.06.2026
ŠE PROSTA MESTA: Ledeniški tečaj in ledeniška tura 2026
Latest Articles
Bele vode
V petek med lupljenjem novo nabranega in hrustljavo pečenega kostanja nenadoma zazvoni telefon. `A greš z nami v Bele vode plezat ne težke smeri? Pa skala je kompaktna.` Sevesa, super ideja in že čez par ur, točneje ob štirih zjutraj, smo štartali proti Trbižu, Tjaša, Tina, Matej in jaz. Dvourni dostop je hitro minil, polovico tega smo v temi uporabljali čelne svetilke. Ravno v času sončnega vzhoda smo prispeli pod steno vrha Visoka polica [2007m] in se zapodili v smeri […]
Bele vode – Trbiška smer
V nedeljo sva z Atilo plezala v Belih vodah. Izbrala sva si tam najvišji vrh Trbiško Krniško špico (2368) in v njej 300m Trbiško smer. Lepa plezarija, ki jo v spodnjem delu “popestri” navpičen ozek kamin, zgoraj pa postreže z nekaj lepimi ploščami. Kljub zelo lepemu dnevu ni bilo veliko ljudi in v smeri sva bila sama. Sva pa bila zato deležna jutranjega pozdrava svizcev 🙂 Zaključek: super jesenska tura.
Chachani
Spet doma bogatejši za številna lepa doživetja iz Peruja. Poleg spoznavanja Inkovske civilizacije se nama je z Nino uspelo povzpeti na vulkan Chachani (6075m). Prvi dan na 5000m, navsezgodaj ob polni luni pa proti vrhu.
Begunjšcica Spominčica
Danes sva šla s Sašo pogledat kako zgleda podrta plezarija v Begunščici. Plezala sva v jugovshodnem delu nad Begunjskim plazom. Vse se nekaj ruka, ampak da se in počasi se zbašeš skozi zanimiv preduh na vrh smeri. Potem pa še dva abzajla in si na melišču. Vmes pa imaš še polno gledalcev, ki drvijo na planino Prevalo.
Nad Šitom glava – Kamenkov kamin
Danes sva z Gašperjem plezala omenjeno smer. Lepa, kratka, suha. Med plezanjem sva ujela celo nekaj sonca, medtem ko so bili čisto vsi okoliški vrhovi v oblakih.
VDV – DKV
V soboto sva s Stašo plezala to lepo smer. Je dobro varovana in popraskana od lanskega poizkusa zimske ponovitve. V smeri je bila še ena naveza, v dolini pa gneča.
Severna Triglavska stena – Skalaška z Ladjo
No včeraj sva z Andrejem splezala omenjeno smer. V smeri so bile 3 naveze, na Gorenjskem turncu sva opazila prve ponavljavce Uline smeri. Lepa tura, lepa smer! Sestopila sva po Bambergovi. LPM
Jalovec – Hornova smer
Z Lukam sva se v soboto podala proti dolini Tamar, plezala sva v Jalovcu Hornovo smer. Smer poteka po najbolj logičnih naravnih prehodih, najlepši del smeri te pričaka na koncu in sicer Hornov kamin. V steni Jalovca je bila še ena naveza, ki pa je plezala Severozahodni raz. Na koncu pa še uganka: Kaj stori alpinist ko pride do detajla? Kdor ugane nama da za pivo 🙂
Stajerska Rinka-Direktna
Lepotica ali misica ji pravijo.No ja,saj je lepa je pa treba paziti kaj primes,saj ima marsikateri oprimek,luska ali rogelj sumljivi sound.Tudi Bojana z drugega konca vrvi se s tem strinja.
Dolgi hrbet – Jubilejna smer
V soboto sva se z Mihom po dolgem času navezala v hribih. Za njegovo sploh prvo turo letos sva izbrala Jubilejno smer v Dolgem hrbtu. Smer je lepa, v kompaktni skali in dobro opremljena. Čeprav poteka v območju kaminaste zajede, je veliko plezanja tudi po odprtih ploščah, kar jo naredi še lepšo. Pred nama sta bili še dve navezi z ne najboljšim čutom za naravne prehode in branje skice, midva pa sva seveda kot ovci sledila njim, tako sva nekajkrat […]

















































Nedavni komentarji