Latest Articles
Špičje; Tumova
V soboto sva s Piskarjem smučala Tumovo smer v Špičju V+ S6, 400m. Napeta izpostavljena smer čez 50st. Čeprav sva čakala do 14h sva imela trdo. Snega je v smeri še dovolj. Le pri izstopu se je potrebno malo skobacati čez skale.
Klemenča peč
Včeraj sva z Mirkom obiskala Klemenčo peč. V čudovitem vremenu sva splezala smeri Friko (6a+, 120m) in Mrtvaški pajek (6b, 150m). Lep pozdravček. Jelka
Planjava
V soboto sva se z Gvidotam podala v Planjavo pogledat, če so se južne stene že posušile. Zakadila sva se v Humar-Škarja, ki se mi je jeseni izmuznila. Smer je popolnoma suha, stena pa kar dobro obiskana, tako da je kar sitno zaradi padajočega kamenja. Sestop je delno še zasnežen, a cepin ni potreben.
Novi vrh
Učerej sva šla z Nejcam mal uverturo za hribe delat. Splezala sva Smer pojoče travice, Zajedo planik pa Megleno. Vreme brez oblačka in odlična plezarija… LP, Miha
Kačji jezik, Jugova grapa
Danes sem uresničil idejo, ki sem si jo zamislil pozimi. V enem dnevu sem presmučal Kačji jezik – Veliki Oltar, S pobočje (V-, S5+ 150 m, 400m) in Jugovo grapo – Dovški Križ, SZ stena (IV-, odseki S4+). Kačji jezik je bil ob 9.00 zjutraj zelo trd (skorja) – učinkovitost pred estetiko. Jugova g. ob 11.30 je bila po Kačjem j. kot Spomladanska na Krvavcu. Samo na vrhu so abručarji tanajlepš konc čist zril. Skorja je bila na celi turi. […]
Slovenija
Sva šla z Dejanom Rističem v čet. v Boh. Belo, kjer je on kljub nenehnim izjavam “nč ne morem, to je pretežko bla bla bla…” suvereno brez težav stisnu Stephanie 7c. Zravn pa pove da je v zadnjem obdobju hitro zlezu še Skriti zaklad 7b+, Fragile 7b+, Maškerada 7b+, pa še kakšno podobno. Samo mal te je treba “prtisnt”,Dejč- k zdej si pa res našutan tud za višje ocene. Jaz sem zlezu sosednjo Ritem v zraku ter vse smeri v […]
Stol
Včeraj popoldne sem malo skočil za kondicijo na Stol. Vroče je bilo kot v peklu. Smučati bi se dalo skoraj do Prižnice. Do Prešernove koče je pa le malo snega.
Malta
Na sončno Soboto sva se z Urško Plut odpravila na balvaniranje v Malto po popoldanskem sončanju sem uspel preplezati še en zanimiv balvan z imenom DRIVING AT LOW TIDE FB 8A gre za kratek problem z vsega 3 plezalnimi gibi,dokaj blizu(ali pa vesolsko daleč) pa sm bil v Wrestlingu fb 8b vendar se realizacija počasi bliža.Lp David(ROCKPILLARS&OCUN team) slikca pa je iz Švice
Kotečnik
Sezona v Kotečniku se začenja – pogoji so idealni. Včeraj smo bli tam Blaž, Neža, Janko “Zimovc” in jaz. Janko me iz dneva v dan preseneča, kako premika meje svojega plezanja. V prejšnjem tednu je uspel v njegovi prvi 6c Srečno Kekec v Preddvoru. Včeraj pa v prvi 6c+ Kamena Doba! Bravo Zimovc. Blaž je splezal Dream Team 7c+, Neža je preplezala nekaj 6a-jev, 6b-jev ter poizkušala v 6c+. Jaz pa sem ponovno pretegoval sklepe v mojem 8c+ projektu.
































Nedavni komentarji