Latest Articles

Kokrska Kočna

12. 1. 2009,

Včeraj smo bli z Lukom Plutom in Janezom Ziherlom na super zimski turi od Suhadolnika na Jezersko. Šli smo pa čez Kokrsko Kočno, gor po grapah južne stene, dol pa po Povnovi dolini. Praktično vse je zalito s suhim, sprijetim snegom, kjer pa ni, pa zmrznjena ruša še bolš cepine drži. Rabiš samo dost kondicije, če jo pa nimaš, ti pa Luka celo pot pregazi.

Po želji…

12. 1. 2009,

Mraz ko tajfl, no ampak se je izplačalo. V petek sva s Stašo plezala Levga Brezovskega v Robanovem kotu. Sobota – Mišja peč, Nedelja – skupna tura. Sedaj pa spet…

Vrtača

12. 1. 2009,

Že lani je padla odeja o projektu 12 polnih lun 12 dvotisočakov. Ob včerajšnji polni luni sva pu uspešnem plezanju slapov z Nino skočila na Vrtačo. Razmere so bile idealne, z luno obsijana pokrajina pa prav kičasta. Žal mi je bilo samo, da nisem imel smuči, saj je bila tudi smuka idelana. V pričakovanju nove polne lune: Štus

Storžič – Mladinska smer – Peto žrelo

11. 1. 2009,

Ja Brla res je bil dren v Kramarci, sva vidla ja. V sosednji Mladinski sva bila sama. Spodnji del sva z Vanjo zgazila tko da so sedaj narejene stopinje. Drgač pa so bile razmere do bivaka odlične naprej (po originalni smeri) pa skoz slabše tako da je blo en kp napenjanja in varovanja. No še en luštn dan v hribih.

Triglav

11. 1. 2009,

Parkplaci ob 6h popolnoma zasedeni, zato z Žigom parkirava “kr nekam” v breg. S čelkami gor, ob luninem soju dol, vmes pa sončenje v ležalnikih na Kredarici in več kot enourno obračanje skupine od strahu zelenih Madžarov pod vrhom Malega Triglava. Dolga ampak lepa tura v idealnem vremenu.

Veliki vrh nad Kofcami

11. 1. 2009,

Včeraj s smučmi na Veliki vrh, s katerega je bilo smučanje nepredvidljivo, danes pa brez smuč na Kališče. Pod Velikim vrhom sva s Tonetom srečala Anžeta K. in Roka B. Bila sta dva topla in sončna dneva brez vetra.

Velika Mart. Ponca 2602m

11. 1. 2009,

S Tomico sva jo mahnila na eno lepo turo. Razmere odlične, gaz narejena. Vršne grape niso zalite, tako da zgornje nisva obdelala, spodnjo sva pa res ‘stišala’. Smučišče je bilo od vrha V. Dnine pa do spomenika v Krnici.

Vogel

11. 1. 2009,

Z Udotom in Marjanom smo šli po gorenski var. na Vogel. Po Žagarju gor je fajn k se nč ne vleče, pa še v senci ni vroče 😉 Gor je blo pa sploh fajn. Lp

Logarska dolina

11. 1. 2009,

Dons smo s Tomom in Šavlijem preživeli dan ob plezanju slapov. Zlezl smo štiri in sicer- Avtocesto, Kaskado, Slap brez imena ter še eno linijo katere imena ne poznamo.Uživancija na polno.

Rabeljski slap in dolina Reklanica

11. 1. 2009,

V soboto sem z Anžetom Jeršetom preplezal Rabeljski slap po običajni liniji, Tine in Jure pa sta preplezala po sredini. Danes sem z Mihom Bernardom plezal v dolini Reklenice, kjer so razmere idealne, nemejeno število slapov ter kratki dostopi. Lp