Latest Articles

Bohinj

8. 1. 2009,

Po novem letu sva z Ako šla v Bohinjski konc, kjer smo skupaj z Lukom P. mal odkrival Bohinjske slapove in dva tud splezal. Izbire je dovolj, obletal smo pa skorajda vse kar Bohinj z okolico ponuja. Voje, slapovi Ribnice, Soteska, Drtje, Podjelje, Koritnica, Nomenj. Z Lukom sva najprej splezala Slap v soteski, potem pa smo vsi trije še splezal levi slap v Drtu. Kar nekaj slapov se da še zlesti vendar je za pohitet!

Storžič-Mladinska,Kramarjeva,Cankarjeva,Peto žrelo

7. 1. 2009,

Se je blo treba mal zluftat. Ob 5.15 začetek v smeri, po Mladinski gor na vrh Storžiča, po Kramarci sestop do bivaka, po Cankarjevi spet u klanc in po Petem žrelu sestop. Ob 11h pri domu pod Storžičem. Razmere so povsod idealne, stopnice, le v Mladinski jih še ni bilo. V Cankarjevi še nisem videl toliko snega, tako da so vsi kamini zaliti. LP

Logarska dolina

7. 1. 2009,

“Ej Jurc dj ti napiš utrink jz nimam interneta…”. No s Tinetom sva danes plezala Harfo, ki je super narjena. Fajn je blo.. Fotografirano žal s telefonom.

Škrantarca, Kukova špica

6. 1. 2009,

Po prazničnih pohajkovanjih (Kredarca, Jal. ozebnik, Križka stena, Košutica (ogled Belega ideala-razmere /)) končno ena prava hoheture. Z Juretom Nočom odrineva zarana od Peričnika desno (navzgor) ob Čerlovcu (špura). Če parafraziram Ilovarja iz Mladine: Škrnatarca: s kruhom pomazano; Kukova špica: mirno prebavljeno (pomrznjena skorja, vse zalito). Spodaj spust po desni (navzdol) in v strugo – rodeo. Tura: ***** (5 zvezdic) Pa še čestitke vsem rezačem beline pod nogami – kar velik nas je že.

Korita Kokre

6. 1. 2009,

V Koritih sva z Matotom plezala slapova za drugim in tretjim mostom na levi strani – zaenkrat sta to edina, ki sta kukrtok narejena. Moker in ponekod tanek led.

Vajnež in Klek

6. 1. 2009,

Šel sem s sodelavcema v ponedeljek na Vajnež, ki nam je postregel z vrha do betonske bajte s pršičem, za piko na i pa svoje špurce pogledam iz domače kuhinje. Mraz ni pretiraval, bi lahko rekel, da je bilo toplo. Klek včeraj 6.1. je bil kljub skorjastemu snegu fajn, ampak mrs je blo k u pasic. Tu sem bil pa sam.

Storžič – Kramarca

5. 1. 2009,

Dedc glih dobr na šiht pride, še mal zaspan, pol mu pa fotr (beri Stojko) pošlje mejl, da bi pa on šel tko mal v hribe…ob šestih zvečer pa že rineva v breg. Na vstopu fotr modro ugotovi, da bo luna to noč še prav prišla. In tako nadaljujeva v soju 1,5 čelke počasi proti vrhu.

Kredarica

5. 1. 2009,

oii, tuki je ene par fotk iz ture na Kredarco…mogoče se pa kje najdeš! Lp vsem, link: http://picasaweb.google.si/nina.faganel/SkupnaTuraNaKredarico#

Kramarca, Storžič

5. 1. 2009,

Očitno v nedeljo mraz ni odvrnil ljudi od množičnega naskoka na severno stran Storžiča. Poleg Ane in Polone so jo mem švigali še Mihec, Tomica in na koncu tudi Mejo. Bilo je lepo, eee, a sem že povedal, da je blo mrzlo?

Peto žrelo v Storžiču

5. 1. 2009,

Po dolgem času spet na bordu skupaj s Hostarjem starejšim. Peto žrelo je lepo zalito, dobro vozno, mestoma malce trdo, a preživeti se da. Užitke pokvarijo samo vedno bolj zatrdele kosti, ki jih premalo razvajam s hribi :). Že tako kičast dan je popestrilo še prijetno srečanje z Bežkom, ki je v Kramarico peljal dve dekleti, ter Mihca.