Latest Articles

Po želji…

12. 1. 2009,

Mraz ko tajfl, no ampak se je izplačalo. V petek sva s Stašo plezala Levga Brezovskega v Robanovem kotu. Sobota – Mišja peč, Nedelja – skupna tura. Sedaj pa spet…

Vrtača

12. 1. 2009,

Že lani je padla odeja o projektu 12 polnih lun 12 dvotisočakov. Ob včerajšnji polni luni sva pu uspešnem plezanju slapov z Nino skočila na Vrtačo. Razmere so bile idealne, z luno obsijana pokrajina pa prav kičasta. Žal mi je bilo samo, da nisem imel smuči, saj je bila tudi smuka idelana. V pričakovanju nove polne lune: Štus

5 žrelo

12. 1. 2009,

V soboto popoldne sem sopihal v 5 žrelo, ko mi nasproti prismejijo najprej Mirko in njegova boljša polovica, za njima pa s kepami klože še Brč, Zvezda in Levčk. Ker so uničevali stopinje z hojo navzdol, sem jih seveda prek…. ampak srečno prisopihal na izhod iz žrela, tako da sem se ga lahko popolnoma naužil. Razmere so RES dobre, kot na smučišču, edina slabost je prebijanje po plazu.

Triglav

11. 1. 2009,

Parkplaci ob 6h popolnoma zasedeni, zato z Žigom parkirava “kr nekam” v breg. S čelkami gor, ob luninem soju dol, vmes pa sončenje v ležalnikih na Kredarici in več kot enourno obračanje skupine od strahu zelenih Madžarov pod vrhom Malega Triglava. Dolga ampak lepa tura v idealnem vremenu.

Veliki vrh nad Kofcami

11. 1. 2009,

Včeraj s smučmi na Veliki vrh, s katerega je bilo smučanje nepredvidljivo, danes pa brez smuč na Kališče. Pod Velikim vrhom sva s Tonetom srečala Anžeta K. in Roka B. Bila sta dva topla in sončna dneva brez vetra.

Velika Mart. Ponca 2602m

11. 1. 2009,

S Tomico sva jo mahnila na eno lepo turo. Razmere odlične, gaz narejena. Vršne grape niso zalite, tako da zgornje nisva obdelala, spodnjo sva pa res ‘stišala’. Smučišče je bilo od vrha V. Dnine pa do spomenika v Krnici.

Vogel

11. 1. 2009,

Z Udotom in Marjanom smo šli po gorenski var. na Vogel. Po Žagarju gor je fajn k se nč ne vleče, pa še v senci ni vroče 😉 Gor je blo pa sploh fajn. Lp

Logarska dolina

11. 1. 2009,

Dons smo s Tomom in Šavlijem preživeli dan ob plezanju slapov. Zlezl smo štiri in sicer- Avtocesto, Kaskado, Slap brez imena ter še eno linijo katere imena ne poznamo.Uživancija na polno.

Rabeljski slap in dolina Reklanica

11. 1. 2009,

V soboto sem z Anžetom Jeršetom preplezal Rabeljski slap po običajni liniji, Tine in Jure pa sta preplezala po sredini. Danes sem z Mihom Bernardom plezal v dolini Reklenice, kjer so razmere idealne, nemejeno število slapov ter kratki dostopi. Lp

Veliki Vrh

11. 1. 2009,

Včeraj zjutraj sva z Rokom napadla zahodno steno Velikega Vrha misleč, da bova splezala Prontarsko. A ostalo je samo pri pobožnih željah, ker je samo pršič. Da pa za dežjem vedno posije sonce, sva ugotovila v smeri Terra incognita in Mošeniški. Sneg je redko kje trd in uporaben. Kjer so pa skoki, je pa bolj v napoto kot ne! Lp