Latest Articles

Suho ruševje-Palec

16. 1. 2010,

Prekrasen dan nad oblaki,sneg večinoma nepredelan tko da zna bit kr štala, če si smučar naletiš na metre napihančka večinoma pa razmere zadoščajo za ugoden kamnodrč.

Dolgi hrbet-Teranova smer

16. 1. 2010,

Z Betonom sva danes splezala Teranovo. Smer je bila kar lepo narjena, čeprav v smeri kakih posebnih smeri od predhodnih plezalcih ni blo vidt. Smolo sva imela edino z vremenom, ker naju je do prečke vseskozi obdajala megla. Sestop od Žrela naprej pa ni bil nič kaj zabaven…..

Viševnik

16. 1. 2010,

Nisem mogel verjeti, da se med kasarno in smučiščem da zgrešiti pot. Do danes. Po uri spoznavanja tekaških prog sva zopet štartala od kasarne, tokrat uspešno. Vreme super. Z vrha sva se spustila na Srenjski preval in zapeljala v krasen pršič na S strani. Nataknila še enkrat psičke in nazaj gor. Po malici sva se še enkrat zapodila po pršičku dol in nazaj domov.

Velik Draški vrh – Srenjski preval

16. 1. 2010,

Če sonce ne pride do nas, ga gremo pa iskat:) In tako sva v soboto z Uršo šli. Do Jezerc meglen/oblačn, pancarji tiščijo, pot čez Konjščico se vleče… od Jezerc naprej pa prava zimska pravljica. Spet en nepozaben dan! TinKa pancarje kupm:)

tamar- slap nad votlino

15. 1. 2010,

Zifjo, evo, use je enkrat prvic, tokrat tudi zame..plezanje slapu. sicer sam prvi zug, ker je blo svoh narjen led…ampak vseeno, hocm rect, da ni blo dones sam to prvic…;)prvic je blo tudi to, da me je tko mocno nohtal, da sm se kr zjokala od bolecine;)ja no, babe pac ane;)sam nismo odnehal..pa, da sem kljub zacetnemu strahospostovanju nad slapom prefajtala bavbava in sem sla….blo je fajn, sploh pa, mislm da ne bo zadnji slap za letos…;)..use skup ti rata […]

Malo na okrog

15. 1. 2010,

Po dolgem času se spet oglašam, vrnitev odpisanih! V torek sem se potikal nekje nad Blejsko kočo, cilj Mrežce. Na vrhu je bil “prekrasen” pogled, saj vidljivost ni presegala deset metrov. Smučanje navzdol pa za take razmere odlično. Za torkom ponavadi pride sreda. Raziskovanje in ocenjevanje snežnih razmer v Begunjščici. Nepredelan sneg, tako da pikanje zaenkrat še odpade. Še dobro da sem srečal Toneta, da sem imel vsaj ob pivu družbo :D! Dones sva pa s kolegom poskusila srečo na […]

tamar centralni slap

13. 1. 2010,

dons sva z urbanm zlezla centraln slap u tamarju.led je bl tko tko ampak gre.ksna slika pa se pride

Tamar

10. 1. 2010,

V Tamarju 50 cm snega na brez podlage, zgornjih 20 cm se polsti pri 1°C, spodaj pa še prhec – če je obremenitev na strmini, gre pa-pa. Malo se je že otreslo, malo se pa še bo. O slapovih pa: pokličite na vroči telefon 😉 Drugače pa: premierna kondicijska gažnja okrog doline.

Jesenovec-Ratitovec

10. 1. 2010,

Gaženja frišnega poln dan,en kup zajebancije podkrepljene z nekaj ,,kofeti,,med in po. Sodelujoči- Šaolin,Tomislav,Primož,Ninja ,jazz.zz

Dravh in Lajnar

10. 1. 2010,

Izmed manj nevarnih variant smo se na koncu odločili za Soriško planino. Anderja se je nagazila, Ana, Grega in jaz pa smo se matral na smučah. Tri punce na kupu so očitno preveč za lepo vreme (pa nič nismo opravljale!) 🙂