Utrinki

Na prečudovit dan smo se Rozi, Jure, Vanja in Meri odpravili na Viševnik. Turo smo hoteli podaljšati še na Draški vrh a nam je zlomljeno okovje to preprečilo. Smučali smo z vrha proti planini Konjščici. Razmere tm tm.

Read More

Res je bil lep dan,..odpravili smo se proti Komni, jaz sem žal pozabil pse in sem malo bolj trpel,..Opravili smo še krajšo turo od Koče pod Bogatinom proti bližnjemu hribčku, s katerega sva odvijugala Simon in Beno,…ostali pa peš gor in še peš v dolino Uživali smo Beno, Tadeja,Simon, Katja,Saša, Marjan,in Tico+njegova

Read More

V nedeljo (ne ravno zgodaj zjutraj) sva se s Sabino odpeljala v Logarsko. Razmere so bile idealne- že kar preveč, ker je pod vsakim slapom čakala cela kolona plezanja željnih( vse skup me je že mau spominjal na Merkator pred prazniki:) )

Read More

K Uršinem prispevku pasejo se slikce…LP

Read More

Danes smo najprej Dačo in Matevž, popoldne pa še jaz in Mateja z motikami okopali Lušev graben, ki je nared za spomladansko flancanje rožic.

Read More

V soboto Janja, Matevž, Tomaž in moja malenkost (brez Dačota) preplezali, hm, morda bolje rečeno pregazili Lušov graben. Snega je bilo sicer preveč za voznika 🙂 kar pa naše četice ni motilo, da je gazila do slapu. Vstopni strmi del je že kar lepo načet od sonca, kar pa popravi druga polovica, kjer te pričaka […]

Read More

Z Atilo, Trbojcem in Trilerjem smo v soboto plezali centralni del Luciferja. Varianta je kar precej težja od originala in ima oceno tam okrog 5+. Po slapu je dobro teklo, tako da smo bili precej mokri led pa je bil v najtežjem delu precej svečkast. Ampak se je izplačalo.

Read More

No naj najprej pohvalm Tomaža, ki je omenil lepo shojeno špuro na Javornik, smo jo 5 prvo pristopnikov po novo zapadlem snegu res lepo uhodil (zgodilo se je v petek 4.3.-razmere so pa itak že večkrat opisane) No v soboto smo se spravili na Avstrijsko stran Karavank in sicer za Stol, na Ovčjo goro (2024 […]

Read More

Danes sva z Mirkom plezala Kupljeniško solzo. Luknjice odlične in tura je priporočljiva. Pozdravček Jelka

Read More

Včeraj sva bila z Rokom (bratom) na Viševniku. Nisva bila ravno najbolj zgodna (štartala sva okoli enih iz Pokljuke), ampak je bil sneg zaradi mraza kljub popoldanskemu soncu o.k. Na vrhu lahko naredite še svojo špuro, spodaj pa je stvar že precej zvožena. Pozdravček!

Read More