Novice
-
24.06.2026
Čistilna akcija Stence
-
24.06.2026
Plezalni tabor AO Kranj – Dolomiti 2026
-
18.06.2026
ŠE PROSTA MESTA: Ledeniški tečaj in ledeniška tura 2026
Latest Articles
Mala Mojstrovka
Vetrc je bil ne pretopel, ne premrzel, in ne premočan. Sneg je še vedno bel. Smučal sem v drevesnico do poti. Idilo je zmotil le helikopter, ko je pobral dva nesrečnika, ki ju je porušena opast pometla nazaj čez Pripravniško.
Kanjavec
Danes na Kanjavcu po dolini za Debelim vrhom, nazaj pa po dolini za Kopico. Sneg južen že zjutraj, ampak je vreme popravilo vtis.
Paklenica
Spet smo šli v Paklo. Tokratna zasedba: Ana, Tine, Rok in jest. V soboto sta Ana in Tine plezala v “tavelki” steni, z Rokom pa sva pela Karaoke v Debelem Kuku. V vodničku piše da sta navrtana le prva dva raztežaja, ki potekata po smeri B.W.S.C., a sta v tretjem raztežaju na detajlu smeri v plati dva svedrovca. Škoda … al pa še dobr … kakor za koga 🙂 No … midva sva ju z veseljem vpela 🙂 Ni šlo […]
Gradišče nad Vipavo, Piramida
Hortikulturna sekcija, ljubitelji enoletnih rastlin in divjih živali, ljubitelji dobre glasbe, tudi člani Kranjskega AO smo odšli na odpravo. Le-ta nam je ponudila imeniten ogled lokalnega rastlinja in živali. Med drugim smo opazili tudi za dva cuga skale. Ker to še ni bilo dovolj sem se zvečer odpravil še na koncert Manu Chao. Lep dan ni kej.
Križ
Tradicija šteje, zatorej tudi letos. Kar 11 se nas je nabralo, pa še Luka smo srečali. Bilo je sončno 🙂
Začetni alpinistični tečaj v zimskih razmerah
V času od 23. do 27. 3. 2011 sem se udeležila Začetnega alpinističnega tečaja v zimskih razmerah. Bivali smo na Zelenici in se od tam podajali na Vrtačo in Begunjščico. Razmere so bile dobre, da o vremenu sploh ne govorim 🙂 Več si lahko preberete na http://ka.pzs.si/?str=46&pid=292
KARPATI- Pogorje Fagaras jezero Balea Lac
Z GRS Kranj smo bili v Karpatih v Romuniji na turnem smučanju, tja smo prispeli v soboto 19. in ostali do petka 25.. Če bi slučajno komu zmanjkalo idej za smučanje, naj se poda v te lepe konce. Stanovali smo v precej nobel hotelu ob jezeru. Prve dni nas je hecala megla, ki se je sicer na čase tudi razkadila, v četrtek in petek pa smo imeli vreme 1a. Za alpinistične smučarje je to pogorje zagotovo raj, saj je grabnov […]
Zimski izpiti 2011 – Planina Koren
Utrinek v petih slikah – teška naloga, pa vseeno . . . V soboto smo se na planini Koren zbrali inštruktorji, alpinisti, pripravniki, tečajniki . . in se lotili resnega dela – izpitov iz poznavanja zimske plezalne tehnike. Super vzdušje, veliko novega, nekaj napak . . trema, ki potrjuje, da smo zadevo vzeli resno! Pričetek natanko ob 8:00, sledilo je trdno delo, vmes trenutki veselja, na koncu analiza rezultatov! Prou dobr nam je šlo!
Suho rušje
Pomlad je že dobro načela sneg. Ampak zagrizenci ga še najdejo, pa čeprav je treba smuči nositi. V soboto je bilo treba izkoristit sončne žarke, kajti približuje se poslabšanje vremena. Zato smo danes uživali na sončku in snegu, Klemen,Urša,Blaž,Tomaž in jaz. Prava spomladanska smuka, tudi nekaj zavojev med telohom.








































Nedavni komentarji